2011 m. rugpjūčio 10 d., trečiadienis

Italijos regiono skaniausios bulvių salotos - Mediterranèe

Kai esi be idėjų - "Ką šiandien gaminti?", kartais netikėtai suveikia fantazija, o dar jeigu pašnipinėji savo mėgiamus kulinarinius blogus, tuomet ir randi receptų susijusių su tavo esamais produktais šaldytuve, pačiam tuomet kyla mintis sukurti nuostabų skonių kokteilį, BET pamatęs šį receptą, nebenorėjau nieko kurti, kaip kad kuo greičiau pasigaminti ir paragauti, o dar jei ir geras skonis?! ghmmm.. -> pasidalinti su visais! :)

Paruošimas: iki 20 min.
Porcijų kiekis: du žmonės tikrai pavalgys sočiai ir skaniai ;) 

Ingredientai:
 • 4 šaltos išvirtos bulvės (nors aš naudojau tik ką išvirtas, tačiau šaltos bulvės t.b. skaniau)
 •  150 g Feta ar kito panašaus sūrio
 • 80 g saulėje džiovintų pomidorų
 • Du arb.šaukšteliai kaparėlių
 • 12 ančiuvių
 • Nedidelis baklažanas
 • Vienas gerai prinokęs raudonas svogūnas
 • Aukščiausios rūšies alyvuogių aliejus (kiekis pagal skonį)
 • Nedidelis šv. čili pipiras
 • Druska ir pipirai
 • Šviežių baziliko lapelių, kuo daugiau, tuo geriau ;)


Įkaitintoje keptuvėje su alyvuogių aliejumi švelniai pakepinti susmulkintą čili, ančiuvius, griežinėliais pjaustytą svogūną ir kaparėlius - pastoviai maišant kepti apie 3 minutes. Tuomet sudėti vidutinio dydžio ar mažesniais kubeliais pjaustytą baklažaną (čia kaip labiau patinka, nors geriau, kai visos pagr. daržovės būna panašaus dydžio ir pjūvio - patikėkit, taip skaniau!) ir toliau maišant kepti. 
Sudėti kubeliais supjaustytas bulves, nors man ne kažin kas gavosi su tuo bulvių pjaustymu :) taip pat sudėti kubeliais pjaustytus baklažanus, padidinti ugnį ir švelniai, tačiau pastoviai maišyti iki tol, kol baklažano kubeliai iškepė (nepavirtęs į košę, o vis dar šiek tiek traškus, nors mano keptuvė dar man nepasiduoda, todėl man baklažanai jau buvo gerokai iškepę ) ir tuoj
pat nuimti nuo ugnies.
Atskirose lėkštėse sudėti turinį iš keptuvės, tada pabarstyti Feta sūrį ir papuošti arba papildyti baziliko lapeliais, nors manoji panoro daugiau žalumos, tad suimprovizavo dar pridėdama špinatų lapų, kas tik pagerino skonį. Tačiau dėl špinatų neimkit į galvą, užteks ir baziliko lapelių. Puikiai tiko prie balto Sauvignon blanc vyno, tad skaniai pavakarieniavęs linkiu Jums: -Bon appetit!

Prieš patiekiant salatos, galima sugroti paskutinį akordą švelnia alyvuogių aliejaus nata!

Labai neįprastos salotos, o didesnis jų kiekis, gali atstoti ir pagrindinį patiekalą, džiaugiuos jį atradęs ir traukiam į TOP salotų sąrašą! Bon appetit!
Špinatai puikiai pagerino skonį, o gal vis dėl to, čia vyno nuopelnas...? ;)

Trumpa istorija ir aprašymas apie baklažaną:

Baklažanas (lot. Solanum melongena) – vienmetis bulvinių (Solanaceae) šeimos kiauliauogių (Solanum) genties augalas.
115-180 cm aukščio, stiebas tvirtas, šakotas. Lapai širdiški, tamsiai žali su violetiniu atspalviu. Žiedai stambūs, violetiniai. Žydi gegužės – rugsėjo mėnesiais. 
Kilmė ir paplitimas
Augalo tėvynė – tropiniai Indijos rajonai. Iš čia prieš 2500 metų pateko į Kiniją, o XVI a. atvežtas į Europą, kur laikytas dekoratyviniu augalu. Europos tautos - senovės graikai ir romėnai - taip pat žinojo baklažanus, tačiau egzistavo prietaras, kad baklažanai gali privesti prie beprotystės, jie buvo vadinami "beprotybės obuoliais". Šis visiškai nepagrįstas prietaras gana ilgam laikui sustabdė baklažanų paplitimą Europoje. Anglų sodininkai augindavo baklažanus tik dėl gražios formos ir spalvos vaisių, dėl savo formos jie buvo pavadinti "kiaušinio augalu" (egg plant). Tačiau tik atradus Pietų Ameriką, kurioje indėnai taip pat augino baklažanus, europiečiai sužinojo apie šią daržovę, pradėjo ją auginti maistui. Indėnai baklažanus vadindavo "badidžan", tikriausiai iš čia kilo rusiškas ir lietuviškas pavadinimas "baklažanas". 1870 m. baklažanas buvo pripažintas daržove. Dabar daug jų auginama Ispanijoje, Prancūzijoje, Kryme, Kaukaze, Vidurinėje Azijoje.
Sudėtis Baklažanuose yra 0,9 % baltymų, apie 3,5 % cukraus, kalio druskų, karotino, 1,2 % ląstelienos, 0,3 % riebalų, 93,2 % vandens, vitaminų B1, B2, C, niacino. Vaisiuose taip pat dar gausu mineralinių junginių ir sausųjų medžiagų. Tai nekaloringa daržovė. (Šaltinis: Wikipedia)

Nors šį kartą Italijos virtuvė, tačiau panorau patalpinti būtent šį H.Matisse darbą su baklažanais.
Henri Matisee - Interior in Aubergines ( g. 1869 m. gruodžio 31 d. – 1954 m. lapkričio 3 d.) – prancūzų menininkas ir skulptorius, fovizmo srovės pradininkas. Meninius ieškojimus ir emocijas reiškė formų ir spalvų žaismu.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą